A globális politikai térkép újrarajzolása
A szélsőséges lépések a nemzetközi konzervatív összefogás erősödéséhez vezettek.
AlphaGo, a Google go-fenomén algoritmusa ezúttal kínai bajnokokat fektetett két vállra. nem egyszer, nem kétszer, hanem hatvanszor, és egyszer sem kapott ki.
A Google londoni DeepMindjának AlphaGoja – a dél-koreai go-szupersztár Lee Szedolt tavaly márciusban legyőző algoritmus – Master karakternek maszkírozva 60 go-csatát nyert meg kínai játékosok ellen, miközben egyet sem vesztett el.
A Master tényleges identitását felfedő Google elárulta: az algoritmus frissített változata kergette őrületbe játszmánként változó stratégiájával, kezdeti szokatlan pozíciós játékával humán ellenfeleit.
„AlphaGo teljesen felforgatta a játék feletti uralmunkat, meglátásainkat. Csak annyit tudok kérdezni, hogy évek múlva, miután rájövünk, hogy tudatosságunk, gondolkodásunk és választásaink mind rosszak, folytatjuk, és maradunk a hibás úton, vagy elutasítjuk magunkat?” – tette fel a kérdést Gu Li gojátékos.
A Master álcát azért találták ki, hogy az új AlphaGot névtelenül tesztelhessék – árulta el Demis Hassabis, a DeepMind ügyvezető igazgatója.
Sun Fuchun, a kínai Tsinghua Egyetem számítástudomány professzora szerint a közeljövő számítógépei több ma még ember által végzett tevékenységet abszolválnak majd.
„Az MI sokféleképpen fogja helyettesíteni az embert: gyógykezeléseknél, a hadseregben, tanári munkában, sőt, meghitt kapcsolatokban is” – nyilatkozta.